مارا دنبال کنید:
امروز یکشنبه 3 تیر

آبشار سوته راش یا سوتراش


توضیحات

😍سرسره طبیعی در بهشت😍‌

آبشار سوته راش:     

موقعیت مکانی:

استان مازندران، شهرستان تنکابن و عباس آباد، روستای سی بن در دل جنگل لنگای مازندران( فاصله با تهران 235 کیلومتر حدود 5 ساعت)

اگر فرض را بر این بگیریم که مبدا سفرتان شهر تهران باشد، باید از جاده چالوس (کندوان) راهی سفر شوید. پیش از این اشاره شد که این جاده به تنهایی می‌تواند مقصد گردشگری باشد. وجود غذاخوری‌های متعدد، طبیعت زیبا، روستاهای فراوان و قدیمی، آبشارهای متعدد در جاده و... از جاذبه‌های جاده کندوان هستند. بنابراین سفر به این منطقه از همان ابتدا پر از تفریح و سرگرمی است

بعد از طی کردن جاده کندوان و رسیدن به شهر چالوس، مسیرتان را تا شهر عباس آباد ادامه دهید. سپس با کمک مردم محلی یا تابلوهای راهنما به سمت روستای سی بن بروید. از اینجا باید از راهنمایان محلی کمک بگیرید؛ زیرا پیمایش جنگل کار خیلی آسانی نیست. البته صدای آبشار سوته راش خودش نیز راهنمای خوبی برای پیدا کردن مسیر است. بنابراین در این سفر حسابی از گوش‌ها و چشم‌هایتان استفاده کنید تا هم مسیر را پیدا کنید و هم روحتان را از زیبایی سیر نمایید.

 

چرا سوته راش؟

                شاید نام این آبشار کمتر به گوشتان خورده باشد، اما ما به فال نیک میگیریم طبیعتی دست نخورده، آبشاری در گوشه دنج جنگلی بکر

در نزدیکی این آبشار می توان از جاذبه هایی مثل دشت دریاسر، دریاچه عباس آباد و...

دره و آبشار سوتراش و جنگل لنگای مازندران مهم‌ترین جاذبه این منطقه هستند. بهره‌مند شدن از هوای پاک و آب زلال، دیدن درختان کهن و اصیل و شنا در رودخانه تنها بخشی از مزایای سفر به سوته راش هستند. چیزهایی که در زندگی شلوغ شهری دست نیافتنی به نظر می‌رسند. عباس آباد در نزدیکی شهر زیبای تنکابن قرار دارد؛ شهری که در بین شهرهای شمالی بیش‌ترین خط ساحلی را دارد. بنابراین اگر زمان کافی داشته باشید می‌توانید از جاذبه‌های دیدنی فراوانی که در اطراف این منطقه وجود دارند نیز دیدن نمایید.

پوشش گیاهی:

                بابونه، مهر سلیمان( شقاقل)، گل چایی، گل گاو زبان و...

بهترین زمان سفر:

بهترین زمان سفر به سوته راش. این آبشار در منطقه‌ای با آب‌وهوای معتدل و مرطوب قرار دارد؛ این یعنی تابستان‌های گرم و شرجی و زمستان‌های پر بارش.

بنابراین می‌توانیم بگوییم که بهترین زمان برای سفر به این منطقه و همراه شدن با تور آبشار سوتراش ماه‌های اردیبهشت، خرداد تا اوایل تیر و نیمه اول شهریور است. البته باید بدانید که پاییز در تنکابن و جنگل‌های آن بسیار زیبا و تماشایی ظاهر می‌شود؛ پس اگر با باران‌های پاییزی مشکلی ندارید، می‌توانید در این زمان نیز به این منطقه سفر کنید اما دیگر شنا کردن در آب بسیار سرد آن ممکن نیست.


سوته‌راش یا سوتراش نام آبشاری در دل جنگل‌ لنگای مازندران است با یک مسیر آبی صخره‌ای که در فصل تابستان برای آب‌تنی بسیار مناسب است👌‌

📍ایران، مازندران، عباس‌آباد، روستای سی‌بن، تنگه و آبشار سوتراش‌


ویدئوهای مرتبط

نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساختمان آرپا
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com