مارا دنبال کنید:
امروز یکشنبه 3 تیر

آبشار لوه


توضیحات

آبشار لوه گلستان

لوه : استان شمالی گلستان به‌ دلیل داشتن آبشارهای زیبایی که دارد ، رویایی و چشمه‌ سارهای فراوان لقب سرزمین آبشاران ایران را به خود گرفته است. در گلستان شیب تند رشته کوه‌های البرز که خود سرچشمه رودهای فراوانی نیز است، آبشارهای کوچک و بزرگ بسیاری به وجود آورده که‌ از نواحی مختلف سرازیر شده و جلوه‌های زیبایی را بوجود اورده است.

در سفر به این منطقه می‌توانید از آبشار تمام خزه‌ای کبودوال در علی آباد کتول و آبشارهای گلستان، شیر آباد، باران کوه، رنگو، آلامن و جوزک دیدن کنید؛ اما یکی از معروف‌ترین آبشارهای این منطقه آبشار پلکانی لوه در ۲۰ کیلومتری شهر گالیکش و ۱۴ کیلومتری پارک ملی گلستان است که به عروس آبشارهای گلستان معروف شده است.

روستا چورت:

اولین آبشاری که توانسته خودش را در بین آبشارهای بزرگ کشور مطرح کند لوه است. اکثر آنهایی که راهی این روستا و آبشارش می‌شوند از طریق دوستان و آشنایان و یا بصورت اتفاقی راهی به این جنگل یافته‌اند که اتفاقی پیدا کردنش واقعا هیجان انگیز ترین لحظه میتونه باشه . با توجه به زیبایی بی نظیر این آبشار به نظر می‌رسد  که می‌تواند یکی از قطب‌های گردشگری شهرستان و حتی استان گلستان هم باشد.

آبشار لوه از معروف‌ترین جاهای دیدنی استان گلستان و مقاصد طبیعت‌گردی گالیکش به شمار می‌رود که در ۲۰ کیلومتری آن و در پنج کیلومتری جاده‌ی اصلی گلستان مشهد در کنار روستایی به همین نام قرار دارد. این آبشار میان جنگلی انبوه با درختان پهن برگ جای گرفته و در ۱۴ کیلومتری غرب پارک ملی و معروف گلستان واقع است.

آبشار لوه نگینی در هیرکانی این آبشار اعجاب انگیز در دل جنگل های هیرکانی استام گلستان در بیست کیلومتری شهر گالیکش قرار دارد. به واقع یکیاز آبشار های زیبای ایران است و به عروس آبشار های گلستان شهرت دارد.

با اتومبیل در مسیری آسفالت به نزدیکی آبشار می رسید و با کمی پیاده روی به خود آبشار. مخصوصا در فصل بهار میتوانید در کنار بازدید از ترکمن صحرا، مینودشت، گنبد قابوس، جنگل ابر، خالد نبی و جنگل گلستان، این آبشار را هم در برنامه خود بگنجانید.


ویدئوهای مشابه

نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساختمان آرپا
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com