مارا دنبال کنید:
امروز پنجشنبه 10 اسفند

خانه پهلوان رزاز


توضیحات

در خیابان امیرکبیر تهران عمارتی تاریخی قرار گرفته که قدمتش به دوران قاجار می‌رسد. با اینکه خانه های قدیمی و تاریخی در تهران کم نیستند اما سبک معماری اقامتگاه سنتی پهلوان رزاز به گونه ای است که حسی آشنا را در گردشگران ایجاد می کند و نتیجه این حس آشنا تجربه اقامتی ناب و به یاد ماندنی در یکی از قدیمی ترین خانه های ایرانی است. در تیرماه ۱۳۹۵ بود که جستجوی علی جعفرنژاد برای پیدا کردن خانه ای تاریخی و مناسب برای استفاده به پایان رسید. این سرمایه‌‌گذار صنعت گردشگری از سال ۹۴ به فکر افتتاح اقامتگاهی سنتی بوده که در نهایت خانه رویاهایش را در کوچه علیرضا جاویدی تهران پیدا کرد.
خانه‌ای که متعلق به یکی از پهلوانان قدیمی دوره قاجار و پهلوی به نام پهلوان رزاز (سیدحسن شجاعت) بود و زمانی که جعفر نژاد قصد خرید خانه را داشت هنوز افرادی از این خاندان در آن زندگی می‌کردند. در نهایت پس از مذاکره و انجام امور مربوطه این عمارت سنتی خریداری و پس از طی کردن مراحل اداری و یک سری کاغذ بازی‌ها کارهای بازسازی خانه آغاز شد و سرانجام عمارت به شکل فعلی درآمد.

 


نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: ميدان دربند، كاخ سعدآباد، روبروي دفتر مديريت، ساختمان تلويزيون گردشگري
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com