مارا دنبال کنید:
امروز یکشنبه 3 تیر

روستای میمند


توضیحات

در دل کوه های استان کرمان و در نزدیکی شهر بابک روستای دستکندی قرار دارد که خانه های آن بدون خشت، گل و آجر ساخته شده اند. روستای شگفت انگیزی که پس از گذشت سال های طولانی همچنان زندگی در آن جریان دارد.

روستای میمند یکی از بزرگ ترین روستاهای دستکند در جهان است که توانسته جایزه جهانی ملینا مرکوری را از آن خود کند. روایت های بسیاری از معنی و نحوه نام گذاری این روستا به نام میمند وجود دارد.

عده ای بر این باورند که مردم روستای میمند استان فارس پس از مهاجرت به کرمان نام این منطقه را به میمند تغییر داده اند. عده دیگری نیز می گویند که میمند به معنای می ( شراب) و مند (مستی) است. آن ها بر این باورند که مردان این روستا شراب می نوشیدند و در حین مستی خانه های روستا را حفاری می کردند.

با این حال کسی نمی داند چه کسانی و به چه هدفی دست به کندن خانه هایی در دل کوه زده اند. اما بر کسی پوشیده نیست که روستای میمند از اسرارآمیزترین روستاهای ایران است.

جالب است بدانید روستای میمند کرمان در سال 1394 به ثبت جهانی یونسکو رسیده است.
 


ویدئوهای مشابه

نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساختمان آرپا
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com