مارا دنبال کنید:
امروز یکشنبه 3 تیر

مزرعه گردشگری خورشید

مزرعه گردشگری خورشید

درباره مزرعه گردشگری خورشید


            مزرعه گردشگری خورشید اولین مزرعه گردشگری است که در ایران افتتاح شده است. همچنین این مزرعه دارای هتل نمکی هم هست که سومین هتل نمکی جهان اولین هتل نمکی در ایران به شمار می رود. بوم گردی و توریسم کشاورزی از انواع مختلف گردشگری است که امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و دور ماندن از طبیعت طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. در نقاط مختلف دنیا مزارع گردشگری مختلفی ایجاد شده که گردشگران با خرید بلیط هواپیما به آن مضارع رفته و تجربه های مختلفی مانند کشاورزی و دامداری را کسب می کنند.
این مزارع گردشگری با توجه به اینکه گردشگران را به تعامل با طبیعت و حیوانات راهنمایی می کنند آرامش خاصی را به همراه دارند. در دنیا روز به روز به تعداد این مزارع گردشگری اضافه می ‌شود اما مزرعه گردشگری خورشید تنها مزرعه ایست که با هدف گردشگری در ایران فعالیت دارد. مجموعه مزرعه گردشگری خورشید حاصل زحمات چندین ساله زوجی است که با فراهم کردن تجهیزات مختلف امکان تجربه زندگی در مزرعه را به گردشگران می دهد.
 

سواری در مزرعه


            حتماً در فیلم ها و سریال هایی که بخشی از آن در روستاها فیلمبرداری شده متوجه شده اید که اهالی روستا به جای خودرو از حیوانات و دلیجان برای رفت و آمد استفاده می کنند. مزرعه گردشگری خورشید برای اینکه مهمانان به معنای واقعی کلمه تجربه زندگی در مزرعه را کسب کنند، از حیوانات و وسیله های مختلف روستایی استفاده کرده است. به طور مثال مهمانان در این مزرعه الاغ سواری، دلیجان سواری، تراکتور سواری و در صورت تمایل اسب سواری را تجربه خواهند کرد.
 

فعالیت های مزرعه داری


            همان طور که گفتیم مزرعه گردشگری خورشید با هدف تجربه فعالیت های مزرعه داری ایجاد شده و گردشگران مهمان این مزرعه امکان انجام فعالیت هایی مانند دامداری، شیر دوشی، ماهیگیری، پختن نان در تنور و غذا دادن به حیوانات را خواهند داشت.
 

خدمات و امکانات مزرعه


            این مزرعه گردشگری علاوه بر فعالیت‌ های گفته شده برخی امکانات و خدمات دیگری را نیز ارائه می دهد که مزرعه را نه تنها برای تجربه توریسم کشاورزی بلکه برای طبیعت گردی هم مقصد مناسبی کرده است. گردشگران گذشته از این که در این مزرعه حیوانات مختلفی از مرغ و خروس ها گرفته تا گاومیش ها را خواهند دید امکان تجربه سوارکاری، سرسره سواری در بلندترین سرسره ی یکسره ایران، پیاده روی در پل معلق مزرعه، ماسه بازی، آب بازی، تیوپ سواری، بازی هایی مانند طناب کشی و نوشیدن چای ذغالی به سبک مزرعه داران را خواهند داشت.
 

هتل نمکی مزرعه


            توریسم کشاورزی و اقامت در مزارع گردشگری امروزه نه تنها نوعی از گردشگری به شمار می رود بلکه به نوعی سبک درمان برای ناراحتی های روحی تبدیل شده است. در همه جای دنیا تعداد این مزارع روز به روز افزایش می یابد اما در جایی مثل ایران که مزارع به ویلاهای مختلف تبدیل می شوند وجود چنین مزرعه گردشگری مثل قطره ای آب در کویر نعمتی بزرگ است. برای علاقمندانی که میخواهند چند روزی را در مزرعه گردشگری خورشید اقامت داشته باشند هتلی با امکانات و خدمات مختلف در نظر گرفته شده است. هتل نمکی مزرعه خورشید در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ با ۱۶ سوئیت مختلف افتتاح شد. این هتل رو به کوه دماوند و با خاصیت انرژی درمانی ساخته شده است.
 

انواع اتاق های هتل و امکانات آن ها


            هتل در کل دو نوع اتاق دارد که به سوئیت های ۴ و ۸ نفره تفسیم می شوند. بارزترین ویژگی اتاق های هتل جنس به کار رفته در مواد اولیه آنهاست. سقف، دیوار، تخت خواب و صندل ها همگی از سنگ های نمک سفید و رنگی ساخته شده اند و به همین دلیل خاصیت انرژی درمانی دارند. تمامی واحدهای اقامتی هتل نمکی خورشید دارای کمد لباس، یخچال، سشوار، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی هستند. برای راحتی مهمانان در محوطه سرویس بهداشتی ایرانی نیز ساخته شده است. پنجره اتاق ها نسبتا بزرگ اند و نور کافی اتاق ها را تامین می کنند. برخی از واحدها دارای تراس هستند و چشم اندازی رو به دماوند دارند.
 

خدمات و امکانات هتل


            هتل نمکی خورشید سومین هتل نمکی جهان است و با فرض حضور گردشگران خارجی امکاناتی مانند راهنمای تور های گردشگری و کارکنان ای مسلط به زبان انگلیسی را استخدام کرده است. برای مهمانان با خودروی شخصی پارکینگ ای روباز با ظرفیت ۱۶ ماشین ایجاد شده. پذیرش هتل به صورت ۲۴ ساعته فعال است و خدمات لاندری نیز در هتل ارائه می شود. اگر به دنبال کسب تجربه ای متفاوت و نوعی جدید از گردشگری هستید حتما باید سری به مزرعه گردشگری خورشید زده و در هتل نمکی آن اقامت داشته باشید.
 

رستوران و غذاهای هتل


            غذاهای هتل نمکی بیشتر سبک سنتی دارند تا مکمل توریسم کشاورزی گردشگران باشد. مهمانان در رستوران هتل می توانند انواع چلو جوجه، دیزی، دمی گوجه و غیره را سفارش داده و نوش جان کنند. علاوه بر این رستوران، کافی شاپی هم در هتل وجود دارد که انواع نوشیدنی ها و اسنک ها در اختیار مهمانان قرار می دهد.
 

فاصله هتل نمکی خورشید تا اماکن و جاهای دیدنی نزدیک


فاصله تا شهر گیلاوند: ۱۴.۸ کیلومتر
فاصله تا شهرستان دماوند: ۱۷.۳ کیلومتر
فاصله تا پایانه مسافربری دماوند: ۱۷.۵ کیلومتر
فاصله تا مسجد جامع دماوند: ۲۱.۶ کیلومتر
فاصله تا مرکز نجوم و رصد خانه دماوند: ۲۲ کیلومتر
فاصله تا آبشار تیزاب: ۲۸ کیلومتر

تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساختمان آرپا
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com