مارا دنبال کنید:
امروز یکشنبه 3 تیر

گشت و گذار در لندن - قسمت 7


توضیحات

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری کنار رودخانه تایمز کاخ همپتون کورت  (Hampton Court Palace) است که از مشهورترین کاخ‌های اروپا است. سالن بزرگ آن از زمان هنری هشتم است. (به نظر می‌آید که روح دو زن از ۶ زن هنری هشتم در این کاخ سرگردان هستند). این سالن همان جایی است که الیزابت اول از شکست ناوگان دریایی اسپانیا درس‌هایی یاد گرفت. از ویژگی‌های جالب این کاخ  می‌توان به کلاک کورت (Clock Court) اشاره کرد، با ساعت‌های جذاب نجومی‌اش که  در سال ۱۵۴۰ ساخته‌شده است و همچنین آپارتمان‌های دولتی با گالری‌های خالی از سکنه، کلیسا‌ی کوچک، آپارتمان پادشاهی  و زمین تنیس خاندان سلطنتی تودور که در این کاخ زیبا جای دارند.

باغ‌های این کاخ بسیار زیبا هستند و ارزش دیدن را دارند به‌خصوص در اردیبهشت ماه که باغ‌ها پر از شکوفه‌های بهاری می‌شوند. فضای باز این کاخ شامل: باغ خصوصی، باغ با حوضچه کوچک، باغ اجداد ملکه الیزابت، محل پیاده‌روی و یک محوطه که به بیابان معروف شده و البته مارپیچ مشهور کاخ می‌شود.


ویدئوهای مرتبط

نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساختمان آرپا
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com