مارا دنبال کنید:
امروز شنبه 4 تیر

نماد برکت و فراوانی (سمنو)


توضیحات

به ما بگید کجاها سمنو دارند؟
————————————————————-
Samanu is a sweet paste made by heating germinated wheat. Being difficult to manage by one person, the process is usually done by the whole family. It is customary for the person giving a hand to pray and make wishes as it is said that god will fulfill whatever they wish for. 
In one of the southern Tehran neighborhoods, this family and the neighbors are preparing Samanu.
—————————————————————- 
سمنو از خوراکی های بسیار قدیمی ایرانه، اینطور که میگن گویا از خوراکی های اصیل خراسان بزرگ بوده، البته الان دیگه بیشتر جاهای ایران می پزند به خصوص در اول بهار، پختنش یکی از سخت ترین کارهاست که کلی آداب داره، معمولا با کمک دوستان و آشنایان و در و همسایه و بچه محل ها میشه از پسش بر اومد، اینجا از محله های با صفای جنوب شهر تهران حوالی میدان خراسان است و خانواده اندرزگو نذر دارند هر سال اواسط فروردین به نیت حضرت زهرا این سمنو را بپزند و تقسیم کنند، همکاری و همدلی اهالی محل و فامیل دیدنی است، هر کس با نیتی به کمک میاد و طلب حاجتی میکنه. 
راستی در محل شما سمنو رو با ترکیب آرد گندم درست می کنند یا بدون آرد؟ 


نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: هنگام تکاوران شمالی کوچه ۹مرکزی پلاک ۳۱ واحد۳، 1688865562 کد پستی
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com