مارا دنبال کنید:
امروز دوشنبه 10 مهر

دره دارانداش(دره گوورچینلیق )


توضیحات

دره دارانداش که به نام دره گوورچینلیق نیز شناخته می‌شود؛ مقصدی پرهیجان برای طبیعت‌گردان و علاقه‌مندان به سفرهای ماجراجویانه است. بیشترین شهرت دره دارانداش به خاطر دالان‌های پرپیچ‌وخم و افسانه‌ای آن است.‌ فاصله صخره‌های دره دارانداش بین دو تا ۱۰ متر است و به هزارتویی افسانه‌ای می‌ماند که آدمی را به یاد صحنه‌های فیلم‌های پر ماجرا می‌اندازد. طول این دره به ۵۰۰ متر می‌رسد و جریان هفت آبشار تماشایی، زیبایی آن را دو چندان کرده است.

📍ایران، استان آذربایجان شرقی، شهرستان مرند، ۲۴ کیلومتری زنوز، روستای هریس‌

👈 دره_دارانداش یکی از جاهای دیدنی مرند استان آذربایجان_شرقی است که در ۲۴ کیلومتری زنوز و در نزدیکی روستای هریس یا هوروز قرار دارد. البته در این منطقه روستای به اسم دارانداش وجود دارد؛ اما هریس به این دره نزدیک‌تر است. فاصله تبریز تا دارانداش ۱۴۸ کیلومتر: حدود دو ساعت و ۳۰ دقیقه است.

⏰🚖 بهترین زمان سفر:
بدون شک بهار هنگامه سفر به دامان طبیعت، به‌ویژه دره_نوردی و بهره بردن از هوای مطبوع آن است. در عین حال این دره با داشتن آب‌وهوای خنک و دل‌پذیر، مقصدی عالی برای فرار از گرمای تابستان و داشتن یک آب‌تنی فراموش‌نشدنی است پس سفر به گوورچینلیق را در فصل تابستان فراموش نکنید.


ویدئوهای مرتبط

نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: ميدان دربند، كاخ سعدآباد، روبروي دفتر مديريت، ساختمان تلويزيون گردشگري
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com