مارا دنبال کنید:
امروز پنجشنبه 10 اسفند

شهر کاشان


توضیحات

کاشان یکی از شهرهای تاریخی استان اصفهان می باشد که دارای تاریخچه ای طولانی در کشور ایران است. این شهر در گذشته دارای نام های فراوانی از جمله کاسیان و … بوده است. کاشان یک شهر پر جمعیت در استان اصفهان است که جزو شهرهای پرجمعیت این استان به شمار می آید. این شهر دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی بسیار زیادی می باشد که آن را تبدیل به یک شهر توریستی زیبا کرده است.
شهر کاشان یکی از شهرهای تاریخی ایران است که در استان اصفهان واقع شده است، این شهر از شهرهای پرجمعیت استان اصفهان است که دارای جمعیتی ۳۰۵ هزار نفری است. این شهر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری از شهر اصفهان قرار دارد، از جمله نام های قدیمی این شهر می توان به مواردی از قبیل کاسیان، چهل حصاران، کی آشیان و کاه افشان اشاره کرد. بسیاری از تاریخ شناسان شهر کاشان را مهد فرهنگ و تمدن ایران می دانند، در این شهر جاذبه های گردشگری تاریخی بسیار زیادی وجود دارد که نشان دهنده تاریخ و تمدن غنی این شهر است. همان طور که می دانید امیر کبیر که یکی از بزرگان تاریخ ایران است در حمام فین این شهر به قتل رسیده است، برخی از تاریخ شناسان ادعا دارند که اولین حضور آریایی ها در کشور ایران در شهر کاشان بوده است.

شهر کاشان از لحاظ اقتصادی یکی از شهر های موفق ایران می باشد که به چند طریق اقتصادی شهر رونق پیدا کرده است، وجود جاذبه های گردشگری فراوان و بسیاری از توریست ‌ها یکی از عوامل رونق اقتصادی در این شهر می باشد،  کشاورزی و تولید محصولاتی همچون پنبه و پیاز یکی دیگر از مهم ترین عواملی است که رونق اقتصادی این شهر را سبب شده و در پایان از تأثیر صنایع دستی مانند ابریشم بافی و کاشی کاری و بسیاری از صنایع دستی دیگر در رونق اقتصادی کاشان نمی‌توان چشم ‌پوشی کرد.


نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: ميدان دربند، كاخ سعدآباد، روبروي دفتر مديريت، ساختمان تلويزيون گردشگري
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com