مارا دنبال کنید:
امروز یکشنبه 3 تیر

غار دربند


توضیحات

آبشار کلشتر

ایران ما، یکی از زیباترین و متنوع‌ترین آثار و منابع طبیعی را بین کشورهای دنیا دارد. جنگل‌ها، رودخانه‌ها، آبشارها و همه این‌ها، فقط بخشی از طبیعت خاص ایران هستند. در خطه شمال این طبیعت به شکلی متنوع و بکر دیده می‌شود. یکی از بکرترین آبشارهای خطه گیلان،‌ آبشار کلشتر است که در روستای کلشتر قرار دارد.

برای افرادی که به دنبال گردش در طبیعت و کشف مکان‌های پنهان و ناشناخته هستند، رفتن به آبشارهای کوچکی که طبیعت آن‌ها دست نخورده باقی‌مانده است یکی از بهترین انواع تفریحات است. در استان گیلان نیز به دلیل بافت پرتراکم جنگل و وجود کوه‌ها و رودخانه‌های متعد، می‌توانید انواع جاذبه‌های طبیعی بکر و دست‌نخورده را ببینید.

روستای کلشتر کجاست؟

روستای کلشتر از توابع شهرستان رودبار استان گیلان است. این روستا در مسیر منجیل به رودبار و در فاصله حدود ۳ کیلومتری شهر رودبار قرار دارد. این روستای کوچک و سرسبز، دارای بافتی کوهستانی-جنگلی است و ناشناخته بودن آن، باعث شده است تا هنوز بافت سنتی و بکر خود را حفظ کند. با رسیدن به روستا در همان ابتدا، آرامش آن در کنار صدای جوش و خروش رودخانه شما را مسخ خود می‌کند.این رودخانه و چشمه آب در واقع چشمه کلشتر است که در امتداد آبشار کلشتر به‌وجود آمده است.

برای رسیدن به روستای کلشتر باید در مسیر تهران به سمت شمال، پس از عبور از منجیل و قبل از رسیدن به رودبار، از مسیر انحرافی خارج شوید و به روستا برسید. البته ممکن است همه نتوانند این مسیر را پیدا کنند اما نگران نباشید؛ از داخل شهر رودبار نیز مسیری وجود دارد که به راحتی می‌توانید به روستا و آبشار کلشتر برسید.

آبشار کلشتر؛ آبشاری بکر در دل جنگل و روستا

در روستای کوچک و زیبای کلشتر، آبشاری کوچک اما پرآب قرار دارد که یکی از آبشارهای زیبای گیلان است. این آبشار چهارفصل به دلیل قرار گرفتن در منطقه‌ای کمتر شناخته شده، تقریبا بکر باقی‌مانده و اگر به دنبال مقصدی سرسبز هستید، این آبشار یک گزینه عالی برای گردش است.

چطور به آبشار کلشتر برسیم؟

برای رسیدن به آبشار کلشتر باید ابتدا خود را از مسیر جاده یا شهر رودبار، به روستای کلشتر برسانید. با ورود به روستا از میدان اصلی کلشتر، مسیر دسترسی به آبشار با تابلو مشخص شده است. تا بخشی از مسیر را می‌توانید با خودرو پیش بروید اما در انتها باید خودرو را پارک کنید و باقی راه را که مسیری پیاده است طی کنید. این پیاده روی با سرعت متوسط در حدود نیم ساعت از شما زمان می‌برد و در انتهای مسیر، پس از گذشت از سرچشمه کلشتر به آبشار زیبای کلشتر می‌رسید.

بهترین فصل سفر به آبشار کلشتر و رودبار

اگر قصد سفر به منطقه زیبای رودبار و آبشار کلشتر را دارید، باید با بهترین زمان سفر به منطقه آشنا باشید. با توجه به آب و هوای این بخش، بهترین فصل سفر به آبشار کلشتر و منطقه رودبار زیتون، فصل بهار و پاییز است. در تابستان گرمای هوا در کنار رطوبت شمال، اذیت‌کننده خواهد بود. از طرفی در زمستان نیز سرمای هوا می‌تواند دردسرساز باشد. البته در تابستان برای سفر به مناطق ییلاقی و ارتفاعات رودبار مشکلی وجود ندارد و اتفاقا بهترین زمان سفر به ییلاقات گیلان، تابستان است.

اقامتی راحت با شب

اگر قصد دارید به خطه سرسبز گیلان و منطقه رودبار سفر کنید، چندین راه مختلف برای اقامت شبانه پیش رو دارید. اگر یک طبیعت‌گرد حرفه‌ای باشید، می‌توانید به راحتی در نزدیکی چشمه و آبشار کلشتر یا ییلاقات رودبار کمپ برپا کنید. البته لازمه‌ی یک کمپ بی‌خطر، داشتن تجهیزات و تجربه قبلی است؛ چرا که در این منطقه به دلیل کوهستانی بودن، مارهای سمی وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید.

اینجا رودبار ، آبشار کلشتر 🌊😍
برای رفتن به این آبشار 🌳🌈
از کوله و کتونی مناسب کوهنوردی حتما استفاده کنید .
با خودتون لباس اضافی ببرید چون قطعا شنا میکنید 🤣چون امکان نداره تو فصل تابستون وارد حوضچه خوشگلش نشید 😁
باید حتما اونجا شنا کنید تا متوجه بشید چقدر لذت بخش😁🤣😍
.
پای آبشار جای خاصی برای زیر انداز پهن کردن ندار 🍃
.

.
توجه داشته باشید تو روز های تعطیل پیشنهاد نمیکنم تشریف ببرید چون خیلی شلوغ میشه و اونقدر لذت نمیبرید حتما تو اواسط هفته و بین ساعت ۷ صبح تا ساعت ۱۴ 
اقدام به رفتن به این آبشار کنید .
.
اهالی بومی این محل مردمانی کاملا مودب و با شخصیتن 
ما کلی لذت بردیم اون ساعتی که اونجا بودیم 
با ما همکاری لازم و داشتن کلی جاهای دیگه رودبار به ما معرفی کردن😍

خواهش اول :با بومی های هر منطقه اى که تشریف میبرید مهربانتر باشید تا با شما رفتار بسیار مناسب داشته باشند ✅
.
خواهش دوم: لطفا به هیچ عنوان زباله نریزید 🚮 و اگر زباله ای تو طبیعت میبینید حتما جمع کنید ✅
جمع کردن زباله تو طبیعت نشانه شخصیت بزرگ شماس✅


نظر خود را ثبت کنید

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
تلویزیون گردشگری

تلویزیون اینترنتی کردشگری با به اشتراک گذاشتن ویدئو از نقاط مختلف و بکر ایران شما را با ایران و جهان از نزدیک آشنا میکند و راهکارهای گسترش صنعت گردشگری را در ایران و نقاط دیدنی جهان بررسی میکند و راهکارهای سفر ارزان را به شما آموزش میدهد.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساختمان آرپا
تلفن : ۰۹۱۲۲۰۵۱۰۵۸
پست الکترونیکی: tvsafar.info@gmail.com